VCM71M-56-AL, 0.698x, 56mm FOV, 138mm WD, 39mm Sensor
| Product parameters | |
| Model: | VCM71M-56-AL |
| Mount: | M42/M58/F |
| Detector: | 39mm |
| Mag.: | 0.698x |
| FOV: | 56mm |
| WD: | 138mm |
Drawing
- Optimized for 4/3"~35mm F-Mount cameras;
- Perfectly suitable for 4K and 8K line scan cameras;
- FOV ranges from 26mm to 300mm;