VWK30-110C-111, 3.0x, 110mm WD, 1.1" Sensor
VWK series is designed based on the application. MOD, ODM or OEM is available.
| Product parameters | |
| Model: | VWK30-110C-111 |
| Mount: | C-Mount |
| Detector: | 1.1" |
| Mag.: | 3.0x |
| WD: | 110mm |
- High accuracy, low distortion, high telecentricity, support up to 1.1” 12M class high-speed camera.
| Optical specifications | |
| Magnification(x) | 3.0 |
| Working Distance (mm) | 110±2 |
| Max Sensor Size (Φmm) | 18.0(1.1") |