VCM430-170-AL, 0.141x, 170mm FOV, 318mm WD, 4/3" Sensor
| Product parameters | |
| Model: | VCM430-170-AL |
| Mount: | M58 or Other |
| Detector: | 4/3" |
| Mag.: | 0.141x |
| FOV: | 170mm |
| WD: | 318mm |
Drawing
- Optimized for 4/3"~35mm F-Mount cameras;
- Perfectly suitable for 4K and 8K line scan cameras;
- FOV ranges from 26mm to 300mm;